MZK Toruń: duże zmiany

Od 1 lutego toruński MZK szykuje dużą niespodziankę mieszkańcom Torunia i okolic. Niektóre linie zostaną zlikwidowane, skrócone, albo zmieniom im się trasy.
Dodatkowo od 1 lutego zdrożeją bilety w Toruniu. Bilet zwykły z 2,10 zł do 2,40 zł.
Zostają zlikwidowane bilety miesięczne na linię, w zamian tego bilet miesięczny sieciowy stanieje z 104 zł do 76 zł (cena wyższa o 1zł od dotychczasowego biletu na 2 linie).

Linie do likwidacji

24, 25, 35 i 37

Linie skrócone


23 – koniec kursów do Złotorii i Kopanina, autobusy będą dojeżdżać tylko do pętli przed mostem na Drwęcy z nową trasą na odcinku: Żółkiewskiego-Chrobrego-Dobrzyńska-plac Św. Katarzyny-Warszawska-Dworzec Miasto (powrót ulicami Piastowską, Dobrzyńską, Sobieskiego i Żółkiewskiego)

Linie ze zmienioną trasą

11, 12, 14 i 36 – zmiany na odcinku przy Dworcu Głównym: w kierunku stacji PKP pojadą ulicą Kujawską, a w kursach powrotnych w stronę centrum miasta – ulicą Podgórską (dzięki temu unikną korków)

15 – linia wydłużona do pętli Rubinkowo II: od ulicy Łyskowskiego będą kursować dalej, ulicą Dziewulskiego do pętli Rubinkowo II, powrót ulicami Dziewulskiego i Łysowskiego do Szosy Lubickiej i dalej bez zmian

21 i 30 – kurs przez Rubinkowo zamiast ul. Lubicką, z centrum Torunia do – odpowiednio – ulicy Wapiennej i osiedla Nad Strugą zamiast ul. Lubicką w obie strony pojadą przez Rubinkowo: ulicami Jamontta, Dziewulskiego, Łyskowskiego, Rydygiera, Skłodowskiej-Curie, następnie Sobieskiego, Dobrzyńską, placem Św. Katarzyny, Dąbrowskiego, Wałami gen. Sikorskiego do placu Teatralnego.

36 – skrócona do pętli przy Szosie Okrężnej, bez wjazdu w ulice Matejki i Bema, a na Stawkach kursy ulicami Łódzka, Andersa, Kniaziewicza (dodatkowy przystanek przed Hallera), Hallera, Armii Ludowej, Andersa i dalej do pętli na Kluczykach.

Nowe linie

24 – Koniuchy-plac Teatralny: ulicami Legionów, Grudziądzką, plac To-Mi-To, Uniwersytecką, Wałami gen. Sikorskiego, aleją Solidarności (powrót Grudziądzką i Legionów), kursy od poniedziałku do piątku co około 25 minut w godzinach 7-9.30 i 14-17.30.

25 – Dworzec Główny-Rubinkowo: ulicą Kujawską, mostem Piłsudskiego, aleją Jana Pawła II, Czerwoną Drogą, ulicami Odrodzenia, Przy Kaszowniku, Sobieskiego, Skłodowskiej-Curie, Rydygiera i Łyskowskiego (powrót Szosą Lubicką, ulicami Żółkiewskiego i Chrobrego), kursy co 30 minut.

35 – Dworzec Wschodni-Odległa: ulicami Żółkiewskiego, Szosa Lubicka, Odległa, kursy co około 50 minut.

43 – plac Teatralny-osiedle Przy Lesie, ulicami Czerwona Droga, Kraszewskiego, Matejki, Bema, Fałata, Sienkiewicza, Gagarina, Szosa Okrężna, Polna, kursy co około 40 minut.