Różaniec do granic - plakat

Różaniec do granic

Już jutro odbędzie się „Różaniec do granic”. Celem akcji jest otoczenie Polski i świata modlitwą różańcową. Jest to wspaniały rok – 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie, 140 lat od prośby Matki Bożej o codzienne odmawianie różańca, która ukazała się w Gietrzwałdzie, a także 300-lecie koronacji Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze.

Inicjatywa skierowana jest do dorosłych, jak również do dzieci. Punktualnie o 14:00 w wyznaczonych miejscach wzdłuż polskiej granicy odmówimy wszystkie 4 części różańca (około 2 godzin). Natomiast wraz z kościołami stacyjnymi dla dzieci będzie to jedna część.

Lech Dokowicz, jeden z organizatorów akcji tak mówi o „Różańcu do granic”:

Na modlitwę „Różaniec do granic” zaproszeni są wszyscy ludzie dobrej woli, którym leży na sercu dobro Polski. 7 października o godzinie 11.00 w jednym z 319 kościołów „stacyjnych”, rozmieszczonych wokół granicy Polski, można stanąć razem z wiernymi i wziąć udział w tym wydarzeniu poprzez Eucharystię oraz nabożeństwo maryjne, które zostało przygotowane przez Komisję Kultu Bożego i Dyscyplinę Sakramentów Episkopatu Polski specjalnie na to wydarzenie. O godz. 13.00 będzie wymarsz z kościołów „stacyjnych” w kierunku fizycznej granicy Polski

W każdej z parafii (poza wybranymi dla dzieci) program jest taki sam:

  • 10:30 – spotkanie w kościele stacyjnym
  • 11:00 – Msza Święta
  • 12:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu
  • 13:00 – ruszamy do wyznaczonej strefy modlitwy wzdłuż granicy
  • 14:00 – modlitwa różańcowa, wszystkie 4-części
  • 16:00 – zakończenie

Aby bardziej razem uczestniczyć mimo dużych odległości warto zarejestrować się na stronie akcji, wskazując kościół, z którym chcecie razem spędzić ten dzień.
Specjalnie z myślą o dzieciach w Gdańsku możecie wybrać się do parafii Matki Bożej Fatimskiej (Żabianka) lub parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus (Siedlce/Aniołki), gdzie jest specjalny program z myślą o młodszych.

Ale jeśli nie możecie udać się do kościoła stacyjnego biorącego udział w akcji na pewno parafia w Waszej okolicy organizuje spotkanie modlitewne na miejscu.

Różaniec do granic - mapa