Autostradą z Gdańska do… Włocławka

Po kilku kolejnych latach drogowcy wydłużyli autostradę A1 o 45 km w kierunku południowym. Teraz A1 na terenie Pomorza i Kujaw ma 195,2 km.

Od minionej soboty z Trójmiasta A1 dotrzemy „aż” do Włocławka, a tak naprawdę w jego okolice. Do połączenia z A1 nad Łodzią brakuje 19 km. Z tego powodu musimy zjechać na zjeździe Włocławek-Północ (DK61), przejechać przez miasto i dotrzeć do węzła Kowal, którym dotrzemy do Łodzi.
Naszym zdaniem najlepszy jakościowy odcinek A1 to Toruń-Gdańsk, wybudowany i utrzymywany przez GTC. Trasa Kowal-Łódź autostradą nie należy do najprzyjemniejszych, droga mimo że nowa jest bardzo nierówna i odczuwa się to jadąc tylko 100km/h.

a1_2013_grudzien

Przy okazji ważna informacja, w ciągu najbliższych dni zgodnie z obietnicą zostanie zamknięty tymczasowy zjazd do Torunia z węzła Czerniewice. Jeśli ktoś będzie chciał dotrzeć w południowe rejony Torunia musi z A1 na węźle Czerniewice zjechać na trasę S10.

Odcinkiem autostrady A1 z Torunia do Kowala mieliśmy już pojechać przed Euro 2012. Jak to mówią: lepiej późno, niż wcale. Przez pierwsze miesiące przejazd darmowy.