3. Gdański Festiwal Rzeźby z Piasku

Już po raz trzeci będziemy mieli okazję zobaczyć ogromne rzeźby z piasku w Gdańsku na plaży.
W minionym roku impreza odbyła się pod hasłem „Wielcy Gdańszczanie”. Mogliśmy zobaczyć Wałęsę z piasku, ale również Grassa czy Fahrenheita.

To lato upłynie pod hasłem „Duch Gdańskiej Architektury”. Już od dzisiaj (25 czerwca31 rzeźbiarzy w ciągu 10 dni stworzy z piasku najważniejsze zabytki miasta: Żurawia, Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, jak również obowiązkowo Złote Lwy strzegące miasta. Ratusz sięgnie 6 metrów, pozostałe rzeźby będą miały wysokość 4-5 metrów.

Oficjalne otwarcie wystawy nastąpi 5 lipca o godzinie 16:00 i jak w minionych latach rzeźby z piasku będziemy mogli oglądać do końca sierpnia (ale im wcześniej tym lepiej, bo deszcz trochę je zniekształca).

W tym roku kilka zmian. Rzeźby staną przy wejściu 61 w Gdańsku, plaża w Jelitkowie (ost. było to bardziej Brzeźno). Dodatkową „atrakcją” będą ponoć bilety: 1zł – uczniowie szkół podstawowych i młodsi, pozostali 8zł!
Dostałem odpowiedź od Andrzeja Stelmasiewicza z fundacji „Wspólnota Gdańska” w związku z wprowadzeniem biletów w tym roku. Bilety zostały wymuszone sytuacją. W tym roku nie udało się znaleźć sponsora, i bilety mają być nijako zwrotem inwestycji. Przesłany cennik:
8 zł dla dorosłych
1 zł dla dzieci ze szkół podstawowych
0 zł dla dzieci młodszych
20 zł abonament za 5 wejść dla 1 osoby

Godziny otwarcia (od 6 lipca):
niedziela – czwartek 10:00 – 22:00
piątek – sobota  10:00 – 24:00 (po 22:00 oświetlenie rzeźb)

Album zdjęć: Przygotowania