Song of Songs 2009 w Toruniu

Song Of Songs 2009Już w ten piątek (26 czerwca 2009) odbędzie się 12. festiwal muzyki chrześcijańskiej „Song of Songs”.
W tym roku organizatorzy zmienili formułę festiwalu. Zamiast rozbicia na 2 dni (piątek i sobota) całość odbędzie się jednego dnia, a tak naprawdę dnia i nocy bo festiwal zakończy się o 2:30 w sobotę nad ranem.
Dziwi mnie start imprezy w piątek o 16:00, gdzie co niektórzy kończą dopiero pracę. O wiele bardziej odpowiadało nam rozbicie na 2 dni, mimo wszystko postaramy się być, aby zobaczyć nową formułę i nie tylko. A będzie się wiele działo…

Tegoroczny festiwal będzie kręcić się wokół Arki Noego, która podczas Song Of Songs będzie obchodzić swoje 10. urodziny.
Wszystko rozpocznie się o godzinie 16:00 koncertem Sunguest (rockowe kawałki, wokal: Kai Chmiel). Przed kulminacją o 18:30 usłyszymy jeszcze polsko-ukraińska kapelę Dagadana (od folku po elektroniczny breakbeat),  Empe3 oraz Magdę Anioł.

O 18:30 rozpocznie się koncert Arki Noego wraz z Magdą Anioł, Maleo,  Tomkiem Budzińskim oraz pierwszy raz będzie kabaret – MUMIO.

Tradycyjnie o 21:00 odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne. W tym roku pojawią się „Namioty spotkań”, gdzie będzie można podyskutować z duchownymi, a także będzie udzielany sakrament pokuty i pojednania.

Po nabożeństwie czeka nas kilku godzinny koncert 2Tm2,3. Pierwsza część odbędzie się pod hasłem „czadowo„, po której wystąpi zespół Voo Voo, a po północy 2Tm2,3 da koncert „unplugged„.

Tegoroczną edycję festiwalu jak zwykle będzie nagrywać TVP, w której będzie retransmisja zapewne w sierpniu. A dla osób, które nie będą mogły przyjechać Radio Sfera przygotowała transmisję na żywo.

Kanał YouTube: Song Of Songs Festival