Amazing Race

Amazing Race - logoZaczęło się to tak. Mateusz miał włączone AXN, tak by coś grało i słyszy hasło „lećcie do Dubrownika”. Chorwacja, znajome strony, trzeba to zobaczyć, no i obejrzeliśmy jeden odcinek i nas wciągnęło. A co dokładnie…

Amazing Race to amerykański program. 11 par rusza w wyścig dookoła świata podzielony na 11 etapów. Zwycięscy etapu wygrywają wycieczki lub niezłe gadżety, ostatnia para odpada.
Wędrują od wskazówki do wskazówki. Hasło lećcie do jakiegoś kraju pada prawie w każdym odcinku. W ten sposób odwiedzają różne kraje, ciekawe miejsca na prawie każdym kontynencie. Po drodze dostają różne zadania związane z miejscem gdzie się znajdują np. odnaleźć rower na 3-poziomowym parkingu w Amsterdamie, zbudować dźwig zaprojektowany przez Da Vinci, przejść na szczudłach, wydoić wielbłąda czy odnaleźć się jako kierowca rikszy, lub taksówki w zakorkowanej Japonii.

Polecamy program wszystkim którzy lubią podróżowanie i przygody. W sobotę rusza nowy sezon – 13 (godz. 13:00 AXN), ciekawe gdzie teraz ich wyślą??