Własny avatar na blogu

Na „podległych” mi blogach jest aktywna wtyczka WordPress Gravatars, dzięki której obok komentarza każdej osoby może pojawić się jego własny avatar (zdjęcie, obrazek, symbol).

Avatar przypisuje się do adresu e-mail, który podajemy podczas tworzenia komentarza. Najprostszy sposób połączenia adresu e-mail z wybranym przez nas obrazkiem jest serwis gravatar.com.
Wchodzimy na stronę Sing Up, gdzie wystarczy podać nasz adres e-mail (później można podłączyć kilka adresów e-mail do jednego konta głównego).
Po tej czynności dostaniem w ciągu kilku minut e-mail aktywacyjny na podany adres. W treści będzie link aktywacyjny, który należy otworzyć (w gmail klikamy).
Otworzy się strona z ostatnim etapem konfiguracji: należy podać swój Nick oraz hasło (password).
Zobaczymy listę z naszymi adresami (w tej chwili tylko jednym). Aby ustawić nasz pierwszy avatar klikamy w „Add one by clicking here!„, wybieramy dla przykładu, że chcemy zdjęcie z naszego komputera („My computer’s hard drive„) i wybieramy (Browse) plik z naszego komputera (najlepiej wcześniej przygotowany obrazek, zdjęcie o rozmiarach 150×150 pikseli). Jeśli to dla nas za trudne, w następnym kroku możemy wyciąć odpowiedni fragment zdjęcia w serwisie, który będzie reprezentował naszą osobę.

Po zakończeniu w ciągu kilku minut wszędzie gdzie podawaliśmy w komentarzach adres e-mail przypisany do konta Gravatar zobaczymy utworzoną przez nas miniaturkę. DO DZIEŁA!