Z Gdańska do Tczewa A1 już jesienią

31st Maj 2007

Prace związane z autostradą A1 wciąż trwają. Osoby często podróżujące krajową ‚jedynką" Gdańsk-Toruń mogą zauważyć, że robotnicy są w trakcie tworzenia zjazdu/wjazdu w Nowych Marzach (na wyskokości Grudziądza), oraz na początku obwodnicy Trójmiasta.
Aktualnie budowany odcinek Gdańsk-Grudziądz będzie się składał z 6 odcinków. Budowane są one niezależnie. Na niektórych jest już asfalt, na innych dopiero skończyło się przygotowanie gruntów.

Całość ma być otwarta jesienią 2008 roku, ale już tej jesieni będzie otwarty odcinek Rusocin – Swarożyn k. Tczewa (ok. 25km). Zgodę musi wydać tylko Minister Transportu (aż :/).
Nie ma też pewności co do płatności za przejazd. Konsorcjum GTC uważa, że za otwarty odcinek do Swarożyna nie powinna być pobierana żadna opłata, dopiero po oddani całości. Pozatym są zdania, że na początku powinien być przejazd za darmo celem zachęcenia do korzystania.
Ale niestety decyzja należy do ministra. W najdroższym wariancie podróż do Nowych Marz może nas kosztować aż 21zł! Za odcinek do Swarożyna – 6zł.

Podobne wpisy:

%d bloggers like this: